Tradycyjnie już 22 sierpnia, w rocznicę śmierci kociewskiego pisarza i działacza Romana Landowskiego członkowie 1tczewskiego Zrzeszenia spotkali się przy Ławeczce Landowskiego na tczewskim Starym Mieście. Członkowie ZKP wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej.

Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Kociewski twórca pozostawił po sobie 14 książek m.in. „Bedeker Kociewski”. Był też twórcą „Kociewskiego Magazynu Regionalnego”, który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa.

Michał Landowski wnuk poety podziękował zebranym za udział w uroczystości i przypomnienie działalności dziadka w takiej nietypowej formie. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie dyskutowali o formach i sposobach promocji Kociewia na miarę XXI wieku.

Leave a comment