Relacje

W ostatnią sobotę, 23 września odbył się rajd rowerowy "Z Tczewa na Żuławy" organizowany w ramach XI Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych.

Już po raz drugi cykliści z grodu Sambora udali się na Żuławy Gdańskie by dołączyć tam do uczestników VI Rodzinnego Zjazdu Rowerowego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Dębie - sprawdzonego partnera tczewskiego oddziału ZKP.

22 sierpnia 2017 r. minęła dziesiąta rocznica śmierci Romana Landowskiego, pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej.

W sobotę, 8 kwietnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyła się kolejna, VIII sesja popularno – naukowa. Podczas spotkania zgromadzeni pasjonaci historii regionu wysłuchali promocji części X „Tek Kociewskich” oraz niezwykłej biografii poświęconej jednemu z najważniejszych Kaszubów i znanych Pomorzan, ks. Józefowi Wryczy.

Pełna relacja

Artykuł i ilustracje z portalu Gminy Gniew.

     W sobotę 8 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyła się VII sesja popularnonaukowa o tematyce żuławskiej. Uroczystość zainaugurowali dyrektor ZS w Suchy Dębie Aleksandra Lewandowska, wójt gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska i przedstawiciele władz oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Tczewie Leszek Muszczyński. Wśród zaproszonych gości byli: Przemysław Dymarkowski Radny Gminy Suchy Dąb, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Suchym Dębie, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim, oraz miłośnicy Żuław z Tczewa, Pruszcza Gdańskiego i Trójmiasta. Sesję tradycyjnie prowadził nauczyciel z Suchego Dębu i prezes tczewskiego oddziału Tomasz Jagielski.

KONTAKT

Oddział Kociewski
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego  w Tczewie

83-110 TCZEW

ul. 30 Stycznia 4

e-mail:  zkp.tczew@wp.pl

KRS, NIP, REGON

KRS: 0000251402

NIP: 593-25-13-717

REGON: 220517046

 

Konto: Bank Spółdzielczy w Tczewie

87 8345 0006 0004 0989 2000 000

Media społecznościowe