Relacje

XI NSR - Rajd Rowerowy "Z Tczewa na Żuławy"

W ostatnią sobotę, 23 września odbył się rajd rowerowy "Z Tczewa na Żuławy" organizowany w ramach XI Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych.

Już po raz drugi cykliści z grodu Sambora udali się na Żuławy Gdańskie by dołączyć tam do uczestników VI Rodzinnego Zjazdu Rowerowego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Dębie - sprawdzonego partnera tczewskiego oddziału ZKP.

Stąd do celu rajdu - Ostrowitego - tczewscy cykliści nie zmierzali najkrótszą drogą. Podczas poznali zamek krzyżacki w Grabinie-Zameczek jego historię i mieszkańców oraz kościół w Suchym Dębie. Dopiero wtedy wszyscy dotarli do celu, gdzie na uczestników czekało ognisko i ciepły posiłek przygotowany przez Radę Sołecką i sołtysa wsi Grzegorza Krajewskiego wraz z małżonką. Tam też odbyło się losowanie głównej nagrody roweru wśród uczestników rajdu. Jego szczęśliwym posiadaczem został Szymon Podbielski uczeń gimnazjum.

Rajd 21

 

Wśród uczestników rozdano także kamizelki odblaskowe, a szczęśliwi liczyć mogli na wylosowanie nagród rzeczowych: sprzętu rowerowego i szkolnego. Koordynatorem i opiekunem rajdu był Tomasz Jagielski - prezes tczewskiego oddziału ZKP i nauczyciel szkoły w Suchym Dębie.

Nadwiślańskie Spotkania Regionalne odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Pomorskiego, Miasta Tczew oraz Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

 

Zdjęcia Tomasz Jagielski

Rajd 31

KONTAKT

Oddział Kociewski
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego  w Tczewie

83-110 TCZEW

ul. 30 Stycznia 4

e-mail:  zkp.tczew@wp.pl

KRS, NIP, REGON

KRS: 0000251402

NIP: 593-25-13-717

REGON: 220517046

 

Konto: Bank Spółdzielczy w Tczewie

87 8345 0006 0004 0989 2000 000

Media społecznościowe